قهرمانی تکواندو جوانان آسیا؛ ۸ مدال طلا و نقره با تلاش تکواندوکاران در روز آخر


قهرمانی تکواندو جوانان آسیا؛  8 مدال طلا و نقره با تلاش تکواندوکاران در روز آخر

مسابقات قهرمانی جوانان آسیا به میزبانی ویتنام با کسب ۱۶ مدال طلا، نقره و برنز برای نمایندگان ایران به پایان رسید.


به گزارش ایلنا، دومین و آخرین روز از چهارمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جوانان آسیا امروز پنجشنبه سوم شهریورماه با رقابت تکواندوکاران اوزان ۳۷-، ۴۵-، ۵۳-، ۶۱- و ۶۵+ کیلوگرم در پسران برگزار می شود. در گروه ۳۳-، ۴۱-، ۴۷-، ۵۵- و ۵۹+ کیلوگرم در گروه دختران برگزار شد و ۸ تکواندوکار از ایران به مدال طلا و نقره دست یافتند.


در گروه پسران و در وزن ۳۷- کیلوگرم امیرعباس قنبرزاده در دور نخست مقابل «خوسین» از مغولستان با نتیجه ۲ بر ۱ پیروز شد و سپس با ۱۴ نتیجه ۴ و ۹ بر ۱ «بامصود» از عربستان را شکست داد و به مصاف حریف رفت. فینال قنبرزاده در فینال در دو دور مقابل “فت” از ویتنام به برتری رسید و قهرمان شد.


در وزن ۶۱- کیلوگرم رادین زینالی پس از استراحت با نتایج ۱۰ بر ۴ و ۹ بر ۱ وینس رین از فیلیپین را شکست داد و در مرحله نیمه نهایی نیز با نتایج ۱۲ بر ۰ و ۱۲ بر ۱۱ آرتویی را شکست داد. و به فینال وزن خود می روند. زینالی پس از کسب عنوان قهرمانی در مسابقات جهانی به میزبانی صوفیه، این بار از سیاپ چانگ هوشی مین به مدال طلا دست یافت و در دو راند چوی سی وون از کره جنوبی را شکست داد.


ایلیا شهبازی نماینده وزن + ۶۵ کیلوگرم ابتدا «یو ته چو» از چین تایپه را ۱۲ بر ۰ و ۹ بر ۳ شکست داد و در مرحله چهارم «هئونسانگ» از کره جنوبی را در ۲ راند شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی با نتایج ۱۲ بر صفر و ۱۶ بر ۴ مقابل “می ساک” از تایلند به برتری رسید. شهبازی در فینال مقابل “جواهیرجون” از ازبکستان نتیجه را واگذار کرد و به نقره بسنده کرد.


در گروه دختران در وزن ۳۳- کیلوگرم زهرا فلاح در دور نخست از «میونیونگ کواک» از کره جنوبی پیش افتاد و با نتایج ۸ بر ۶ و ۹ بر ۶ به برتری رسید. فلاح در آخرین بازی مقابل «آیگن» از قزاقستان با نتیجه ۲ بر یک پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.


فاطمه باقرزاده در وزن منهای ۴۱ کیلوگرم ابتدا در ۲ راند متوالی «یی سیوان چونگ» از چین تایپه را با نتایج ۱۲ بر ۷ و ۷ بر صفر شکست داد، سپس مقابل «دائو» از ویتنام با نتایج ۱۵ بر ۱ و ۱۲ بر صفر به برتری رسید و پیروز شد. مقابل نماینده کره جنوبی در مرحله نیمه نهایی. وی در مرحله نهایی مقابل جلئو آکبوتا از قزاقستان به برتری رسید و برنده وزن خود شد.


در وزن ۴۷- کیلوگرم، روژان گودرزی در دور نخست در ۲ راند با نتایج ۳ بر صفر و ۱۲ بر صفر “ترانگ” از کشور میزبان را شکست داد و سپس در مبارزه با “ساکورا” از ژاپن در ۲ راند متوالی با نتیجه به پیروزی رسید. از ۶-۰. ۱ و ۸ به صفر. گودرزی در فینال به مصاف نماینده کره جنوبی رفت و با وجود تساوی در دور سوم، به دلیل قدرت بیشتر حریف، نتیجه را واگذار کرد و به پول بسنده کرد.


دینا بابراهیم در دور نخست با نتایج ۱۰ بر ۱ و ۱۳ “نومکلائو” از تایلند و در مرحله نیمه نهایی مقابل “امیناخون کمالو” از ازبکستان با نتایج ۶ بر ۵ و ۱۲ بر ۳ به برتری رسید. ، مقابل “آرانایا” از هند به برتری رسید و قهرمان وزن خود شد.


هانا زرین کمر در وزن ۵۹+ کیلوگرم با همراهی ۶ هوگوپوش در دور نخست در ۲ راند “کوین” از ویتنام را شکست داد و حریف “یون ژا” از چین تایپه به مرحله نیمه نهایی راه یافت و مقابل این حریف با نتیجه ۱۲:۰ در هر ۲ راند دست بالا را بگیرید. قهرمان جهان در صوفیه در فینال آسیا مقابل «لیم» از کره جنوبی در دو دور پیروز شد و قهرمان آسیا شد.


در وزن ۴۵- کیلوگرم ابوالفضل کلانتری ابتدا با «باخروز سلیم اف» از ازبکستان دیدار کرد و از دور رقابت ها کنار رفت. آرش زمانی در وزن منهای ۵۳ کیلوگرم در دور اول با استراحت به تساوی کشیده شد و در دور بعد با «هئوچئول» از کره جنوبی مبارزه کرد و از دور رقابت ها نیز حذف شد.


در این مسابقات امیرمحمد نصیر احمدی در وزن ۴۱- کیلوگرم، محمدحسین تقی پور در وزن ۵۷- کیلوگرم، امیرعباس قنبرزاده در وزن ۳۷- کیلوگرم، رادین زینالی در وزن ۶۱- کیلوگرم، ساسان درزی در وزن ۶۵- کیلوگرم، زهرا فلاح در وزن ۳۳- کیلوگرم، فاطمه باقرزاده در وزن ۴۱- کیلوگرم، ساینا علیپور در وزن ۵۱- کیلوگرم، پرنیان نوری در وزن ۴۴- کیلوگرم، دینا بابراهیم در وزن ۵۵- کیلوگرم، فاطمه اسکندرنیا در وزن ۵۹- کیلوگرم و حنا زرین کمر وزن ۵۹+ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد. نیما عبداللهی در وزن ۳۳- کیلوگرم، روژان گودرزی در وزن منهای ۴۷ کیلوگرم و ایلیا شهبازی نماینده وزن ۶۵ کیلوگرم نقره و باران جمال لیوانی برنز گرفتند.


تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی جوانان آسیا در ۲ گروه دختر و پسر ۱۲ طلا، ۳ نقره و ۱ برنز کسب کرد.


لازم به ذکر است شهره خلج زاده سرپرست تیم ملی تکواندو نوجوانان در گروه دختران و فاطمه نعمتی و مطهره رضایی به عنوان مربی به همراه وی هستند. در گروه پسران کروش رجلی به عنوان سرمربی، هوشیار دیندار و محمد علوی دستیاران او هستند. کاپیتان این تیم نیز بر عهده قلیمهاسان ذوالقدری است.


انتهای پیام/